Jak probíhá tvorba webu na míru?

Jak probíhá tvorba webu na míru?

Firemní webová stránka je velmi důležitým obchodním nástrojem. V současné době je totiž internet nejmasověji používaným médiem. Společnosti slouží jako vizitka a zároveň poskytuje zákazníkům potřebné informace. Mělo by se tedy k její tvorbě přistupovat zodpovědně a nepodceňovat její možnosti, což spousta firem dělá. Neuvědomují si, že webová prezentace je silný prostředek k získání nových klientů a zároveň k udržení těch stávajících. Jak by tedy měla správně probíhat tvorba webu? Všechno vždy začíná u klienta. Firma vytvoří poptávku a osloví různá grafická studia.

Zpravidla vybere to studio, které nabídne nejnižší cenu. Tady ale pozor! Některé agentury vám ze začátku nabídnou vskutku levné řešení, ale často se stává, že v budoucnu, si i za sebemenší úpravu pořádně připlatíte. Dejte raději přednost vyšší cenové nabídce, ve které bude již zahrnut budoucí servis a úpravy webu. Máte vybranou firmu a tvorba webu může začít. U originálních webových stránek se vychází ze studie poptávky a především potřeb klienta. Provede se analýza jeho produktu či služby, kterou firma nabízí a  stanoví se základní cíle, které má web splňovat. Samotná poptávka se vyhodnocuje na základě analýzy klíčových slov s analýzou konkurence.

Dalším krokem je zkoumání klientova USP, to je to, čím se firma odlišuje od ostatních. Výsledky se zdokumentují a firma nabídne klientovi optimální řešení, jemu ušité na míru. Uvědomte si, že grafický design není v současné době vše, důraz se klade z velké části i na hodnotný obsah, přehlednost a optimalizaci. Zároveň design je první věc, které si potenciální zákazník všimne, grafická studia by se měla snažit o co nejvyšší úroveň grafického zpracování.

Jaké výhody má tvorba webových stránek na míru?

Pokud se rozhodnete, že do své online prezentace investujete peníze, nemusíte se bát, že by se vám to nevrátilo. V České republice je jen hrstka firem (oproti zahraničí), které řeší vzhled webové prezentace a jdou s dobou. Představte si, že sháníte například zabezpečovací systém domácnosti. 90% firem, které tuto službu nabízí mají opravdu nepřehledné a zastaralé weby, na kterých nenajdete pomalu ani kontakt a cenovou nabídku. Pak ale najdete jednu, která má perfektní a přehlednou webovou prezentaci. Na stránkách mají popsaný celý proces a ihned najdete kontakt. Jaké firmě zadáte poptávku na zabezpečovací systém?

Největší výhodou, pokud se rozhodnete pro tvorbu webových stránek na míru je jedinečnost. Nikdy se vám nestane, že budete mít identický web s jinou firmou. Stránky uzpůsobené na míru můžou výrazně zvýšit úspěšnost prezentace a to zejména proto, že se soustředí na konkrétní poptávku. Můžete projít miliony perfektně graficky zpracovaných webů, ale nikdo vám nezaručí úspěch. Ten je především v obsahu. Pokud nemáte ten správný obsah, nikdo vás nikdy nenajde a tím pádem u vás ani nenakoupí.

Nechte si poradit a tvořte obsah na základě instrukcí studia. Uvidíte, že se vám to vyplatí. Díky dobrému obsahu budete nachystáni na online marketing, především SEO a PPC. Poslední rada na závěr. Otevřete si google, vyberte si produkt nebo službu a zadejte název do vyhledávání. Představte si, že si jej opravdu chcete koupit a vyberte ten nejlepší, až tak provedete, zrekapitulujte si vaše chování, které předcházelo samotnému výběru.