Jsou pro nás peníze opravdu tak důležité?

Jsou pro nás peníze opravdu tak důležité?

V posledních letech se svět změnil. Všechny hodnoty života jdou do pozadí a na první místo se pomalu, ale rychle dostávají peníze. Celý svět se točí kolem peněz a je to dobře? Je jasné, že i v dřívějších dobách byl majetek a finacne důležité, ale sloužily především pro jídlo a bydlení. Dnešní doba je extrémně konzumní a každý chce neustále víc a víc, i když už má hodně.  Chamtivost není dobrá vlastnost, člověk by si na ni měl dát pozor.

Pravdou je, že bez peněz se žít nedá, potřebujeme jich ale opravdu tolik? Uvědomte si, že peníze jsou vykoupeny naším časem, časem, který je cenný a každý jej má jen omezené množství. Když si tuto skutečnost člověk opravdu uvědomí, bude nakládat s penězi obezřetněji a nebude tak utrácet. Je to jednoduché, pokud si chce člověk koupit novou bundu, musí obětovat někdy i jeden den své práce, aby si ji mohl koupit. Musíte uznat, že to už je celkem hodně času pro jednu bundu. Co se dá ale dělat, v něčem člověk chodit musí.

Bohatství, zajištění vs. bůh

Člověk by si měl dát pozor a chránit se před každou chamtivostí, protože i když, má někdo opravdu velký nadbytek, jeho život není zajištěn tím, co má.

Dále by měl člověk připomínat bohatým, aby si o sobě nemysleli kdovíco a aby neskládali svou naději ve věc tak nejistou a pomíjivou, jako je bohatství. Svou naději by měli obracet k bohu, který každému všeho hojně poskytne k užívání.

Může být bohatství handicep? Na tuto otázku je těžké najít odpověď, vše asi záleží případ od případu, ale ne každý, kdo je bohatý je šťastný a ne každý chudý je nešťastný. Ti, kteří žijí bezstarostně, nekontrolují se a problémy se netrápí, neskončí dobře a vše se jim vrátí.

Záplava věcí, zboží a silných zážitků na nás útočí každý den a ze všech stan. Současná civilizace, konzumní svět a nadbytek všeho nás připravuje o přirozenou schopnost žasnout a nadchnout se. Pamatujte si, že zkušenost blahobytu nám nepřináší, ani nám nezaručuje pocit štěstí.

Mnozí z nás si myslí, že věci nás učiní šťastnými, ale není to tak vždy. Šťastnými nás činí lidé, kteří nás milují a sdílí s námi společný život. Právě těm bychom měli věnovat náš čas a energii, kterou se zaslouží. Jen dobří lidé dělají dobré časy.

Přejete si vyhrát ve sportce a prosíte i boha o výhru? Není to ten nejšťastnější způsob, každý má vždy dostane to, co si zaslouží podle svých skutků a činů. Člověk má neustále potřebu hledat štěstí v něčem materiálním. Bohužel ve věcech a nadbytku štěstí nenajde. Myslíme si, že až si koupíme nové auto nebo dům, budeme šťastní, ale tyto věci nás dlouhodobě nikdy neuspokojí, i přes to ve shánění pokračujeme a nevíme proč.

Štěstí nespočívá v hromadění a nejdůležitější věci si nejde koupit. Musíme pracovat na věcech, jako je rodina, přátelství a láska. Jen tak budeme šťastní a spokojení. Toto jsou věci, které si za peníze nekoupíme, i kdybychom sebevíc chtěli.